IX Łódzki Weekend Gastroenterologiczny

  • Data: 22-09-2017
  • Kategoria: Wydarzenia

W dniach 22-23 września odbędzie się IX Łódzki Weekend Gastroenterologiczny. Konferencja jest połączona z VII Spotkaniem Polskiego Klubu Trzustkowego. W programie Weekendu przewidziano sesję poświęconą najnowszym osiągnięciom gastroenterologii. Przestawione zostaną również najaktualniejsze zagadnienia dotyczące neurogastroenterologii, a także odbędą się m. in. warsztaty USG jamy brzusznej i spotkania dotyczące problemów metabolicznych oraz wpływu stylu życia na przewód pokarmowy.

Konferencji towarzyszyć będzie wystawa. Synecpol zaprasza na stoisko nr 13, gdzie będziemy prezentować systemy do diagnostyki zaburzeń czynnościowych przewodu pokarmowego (pH-metria/pH-metria z impedancją, manometria wysokiej rozdzielczości) oraz urządzenia do testów oddechowych:

Gastrolyzer (przenośny aparat do testów wodorowych stosowany w diagnostyce nietolerancji węglowodanów takich jak glukoza, fruktoza, laktoza, laktuloza, sorbitol, ksylitol, jak również SIBO – zespołu rozrostu bakteryjnego jelita cienkiego),

Smokerlyzery Micro+ i piCO (urządzenia do monitorowania stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu, wykorzystywane do walki z zespołem uzależnienia od tytoniu),

NObreath (aparat do pomiaru stężenia tlenku azotu w próbce oddechowej, służący diagnozowania stanów zapalnych układu oddechowego, astmy oskrzelowej, kontroli stosowanej terapii lekowej)

– ToxCO (aparat do wykrywania tlenku węgla w próbce oddechowej u osób poszkodowanych – sprzęt przeznaczony jest głównie dla jednostek Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, oddziałów toksykologicznych).