ToxCO

  • Data: 01-09-2017
  • Kategoria: Nowe produkty

W dniu 1 września 2017 został wprowadzony na rynek nowy ToxCO – aparat do pomiaru tlenku węgla (CO) w wydychanym powietrzu, przeznaczony do stosowania przez służby ratownicze. Promocja przebiega pod hasłem „stop the silent killer” – „zatrzymać cichego zabójcę”.

Działanie ToxCO jest proste: pobieranie próbek oddechowych za pomocą D-adaptera z ustnikiem lub za pomocą maski pozwala na przeprowadzenie badania nawet u nieprzytomnych pacjentów. Możliwość ciągłego pomiaru stężenia tlenku węgla w otaczającym powietrzu pozwala służbom ratowniczym na zachowanie bezpieczeństwa, informując ich, gdy znajdą się w obszarze wysokiego stężenia CO.

Kolorowy ekran dotykowy zapewnia łatwe posługiwanie się aparatem. Wszystkie odczyty automatycznie zapisują się w pamięci urządzenia. Każdy wynik testu oddechowego można opatrzyć nazwiskiem, miejscem lub numerem identyfikacyjnym, co pozwala na szybkie odszukanie ich w późniejszym czasie.

ToxCO natychmiast podaje wynik testu i dzięki temu pozwala na uniknięcie niepotrzebnych hospitalizacji, a także pomaga ratować życie pacjentów i użytkowników.